Eliptical, rotoped, nebo stepper ?

eliptical.cz - eliptical              nebo rotoped ci stepper - 1

Otázku zda zakoupit stepper, rotoped nebo eliptical řeší spousta lidí při rozhodování jaký stroj domů zakoupit.

Pokud bychom měli posuzovat vhodnost jednotlivých aerobních trenažérů všeobecně lze říci, že rotopedy jsou velmi šetrné na klouby (2/3 váhy člověka sedí na sedle a klouby jsou tedy minimálně zatěžované), vhodné na rehabilitace, kondiční cvičení i spalování tuku, přitom umožňují velmi velký rozsah možných zátěží. Mohou je tak používat starší osoby pro rehabilitace tak aktivní sportovci.

Další možností jsou steppery, jejichž výhodou je vyšší zatížení hýžďových svalů, které bývá hlavně pro ženy prioritní. Platí to ale spíše o stepperch stojanových, nikoli o ministepperech které mají malý rozsah pohybu a neumožňují seriozní nastavení zátěže, pokud tedy stepper pak jedině klasický stojanový. Vzhledem k možnému "zbytnění" svalů jsou ale steppery výhodnější pro štíhlé ženy toužící po získání tvarů těhto svalů. Pro spalování tuku a úbytek hmoty na požadovaných místech je třeba nastavení vhodného (tedy minimálního) odporu šlapání, což zase ministeppery neumožňují.

Nejvýhodnější variantou pro osoby bez zdravotních či pohybových omezení je eliptical, na kterém dochází k pohybu celého těla a tím komplexnějšímu zatížení většiny svalových partií. To zda šlapání na něm zatěžuje i vrchní část těla a do jaké míry je ovlivněno způsobem šlapání, zda člověk za rukojeti cíleně silou "tahá", nebo jen ruce nechává volně pohybovat, aby se vsaly protáhly. Časté obavy hlavně žen z nárůstu svalů vrchní poloviny těla jsou tak zcela bezpředmětné. U elipticalu je ale více než u jiných strojů velmi důležitý výběr správného modelu s ohledem na výšku člověka a správnou ergonomii pohybu.

baner2

Doporučujeme

Eliptical HOUSEFIT MOTIO 80 iTrain

Eliptical magnetický, s programy středové uložení i kloubní spoje s ložisky délka kroku 40 cm, rozteč nášlapů 20 cm systém setrvačníku 19 kg, LCD displej bluetooth, komunikace s aplikacemi nosnost 150 kg, záruka 3+5 let, servis doma Více info

Prodejna FITHAM Liberec

Prodejna FITHAM Liberec

Prodejna FITHAM Liberec